RELAXAČNÉ MASÁŽE

 

 

R E L A X A Č N É    M A S Á Ž E

Holistická aromaterapeutická masáž - NOVINKA
Masáž horkými lávovými kameny   

HOLISTICKÁ AROMATERAPEUTICKÁ MASÁŽ - NOVINKA
Aromatická masáž užívajúca silicové oleje je terapie pre myseľ i telo pôsobiaca výborne na nervovú sústavu. Aromaterapia pomáha podporovať imunitný systém a aktivovať alebo stabilizovať psychiku
Ukľudňujúca relaxačná masáž. Patrí k nej príjemná atmosféra, zapálené sviečky a vonné éterické oleje. Použitím veľmi jemných ťahov dochádza nielen k dokonalému premasírovaniu celého tela, ale zároveň k prenikaniu zvolenej esencie do organizmu.
Aké si prajete, aby mala účinky, to už je na vás. Vonné silice sa získavajú z rastlín, alebo ich častí a každá pôsobí inak. Niektorá je vhodná pre uvoľnenie, iná pomáha pri nespavosti, nebo uľavuje od úzkosti, ďalšia je dobrá pre celkové povzbudenie organizmu. S výberom esencie vám radi pomôžeme. Dôležité je, aby ste vedeli, či máte nejaké alergie. Po vybraní tej správnej esencie už môžete nerušene odpočívať a relaxovať.
Holistická aromamasáž zahrnuje i masáž tváre. Odporúčanie pre klientky…Pokiaľ sa priamo po masáži nechystáte na pracovne jednanie, alebo na večeru s priateľom je dobré prísť nenalíčená, aby ste si mohli užiť i tuto časť.....

MASÁŽ HORKÝMI LÁVOVÝMI KAMEŇMI 


Masáž horúcimi lávovými kameňmi (hot stones massage) patrí medzi najlepšie terapie na celkovú relaxáciu a regeneráciu organizmu. Táto masáž sa vykonáva pomocou špeciálnych masážnych hmatov a teplých lávových kameňov, v súčinnosti s aromatickým olejom. Kombinácie tepla, dotykov nahriatych lávových kameňov a vône olejov patrí právom ku kráľovnám masáží a pre klienta sa stáva nezabudnuteľným zážitkom.
Prenos tepla a jeho energie zlepšuje prenos kyslíka, stimuluje a detoxikuje organizmus, okysličuje tkanivá a má pozitívny efekt na krvný a lymfatický systém, pretože zlepšuje jeho funkciu.
Pri masáži sa používajú hladké lávové kamene, ktoré sa nahrievajú vo vodnom kúpeli na teplotu okolo 35 - 40°C a potom sa pokladajú na telo. Teplo kameňov pôsobí na meridiány, čo sú energetické cesty vedúce od končekov prstov na nohou a na rukách po celom tele a prináležia ku všetkým vnútorným orgánom nášho tela. Energetické dráhy bývajú často nepriechodné alebo zatvorené a energie nemôže prúdiť tak, ako by mala.
Obnovený tok energie spôsobí velmi príjemný stav kludu, kedy všetky myšlienky odplávajú a my zažíváme blažený pocit. Tento hluboký klud a vyrovnánie sa stále vrací ešte niekolko dní po masáži (u niekoho aj dlhšie).
Účinky masáže: odstraňovanie bolestí krčnej chrbtice, odstraňovanie všetkých bolestiach chrbta, pomáhajú pri predmenstruačnom syndrome, pomáhajú pri kĺbových ochoreniach a pri opuchlinách zavinených prílišným zadržovaním tekutín v tele, stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, postupne prehrieva celé telo, pomáha k detoxikácii organizmu, vyrovnáva energiu v tele.
Kontraindikácie: infekčné choroby (žltačka, HIV, bradavice,...), hnisavé ochorenie /plesne, infekcie/, vysoký krvný tlak, kŕčové žily, cukrovka, otvorené rany a modriny, prílišná vnímavosť na teplo, nedávne operácie, slnečné popáleniny, zápaly, nemoci srdca, tehotenstvo, osteoporóza, onkologické ochorenie, akútna astma, akútne zápalové ochorenie