POWER JÓGA – čo je to, aké je to cvičenie ?

21. 05. 2008
Veľa žien si stále myslí, že len aerobne cvičenie vám zaistí chudnutie a tvarovanie postavy.

Cvičením POWER JÓGY získate kontrolu nad svojou hmotnosťou. Z hľadiska fyziológie jednoznačne pôsobí na celý endokrinný systém (stlačovaním reflexných bodov) a na metabolizmus. Dokáže metabolizmus stimulovať a upravovať. Je to prirodzený proces, ktorý pozície power jogy vyvolávajú v ľudskom organizmu na základe polôh tela.

POWER JOGA uvoľní, natiahne a posilní celé telo a po odcvičenej lekcii, sa žena cíti veľmi príjemne. Cíti k ľud a pohodu. V tele prúdi energia, stuhnuté svaly sa uvoľnili a natiahli. Po pravidelnom cvičeniu powerjógy sa telo prorýsuje a budú viditeľné zmeny. Asi po piatich mesiacoch cvičenia sú už badateľné zmeny na tele. Najprv to bude vzpriamený stoj. Keď sa správne postavíte, roztvoríte ramená a predlžíte telo, tak získate pocit energie a sily, aj väčšie sebavedomie. Postava je štíhlejšia, svaly sú protaženějšie a ohybnosť, no úžasné. Power joga uvoľňuje chrbát a pôsobí ako vhodný prostriedok , keď vás bolí chrbát. Power joga je vhodná aj ako doplnok k ostatným športovým aktivitám.

Fyziologické účinky power jogy sú výborným spojencom v boji s civilizačnými chorobami. Vede k optimalizácii životných funkcií na základe pravidelného cvičenia pozícií, riadení dychu a obnovovaním energetických centier v tele. Protažením celého tela a prehĺbením dychu dochádza k prekrvenie tkane, intenzívnemu odvodu škodlivých látok z organizmu. Vrásky miznú z tváre a dochádza k obnovení vitálnej energie. Zlepšuje sa trávenie a zrýchľuje metabolizmus, čo pôsobí na redukciu tukových zásob v tele.


Tak čo, už sa vám chce zájsť si na kurz Power jogy a overiť si v praxi vyššie uvedená slova na papieri?

Ak vás môj článok naštartoval je to len dobre, a keď si v praxi overíte skutočnosti verím, že Power jogu zahrniete do svojich športových aktivít.

Archív